Základní zeměpisný přehled Tírmóru

Tírmór je kontinent, který má ve svém nejdelším úseku délku zhruba 3000 km vzdušnou čarou.

Nejvýraznějším rysem tohoto kontinentu je jeho „pruhování“. Tedy to, že je prakticky celý rozdělen do pruhu hor, vysočiny a lesa. To je zapříčiněno jeho nerozšířenějšími obyvateli: trpaslíky, lidmi a elfy. Jelikož pohoří Dračího hřbetu se táhne prakticky skrze celý kontinent na západním pobřeží a to obývají hlavně trpaslíci. Pod pohořím je pás vysočiny, který je původním domovem lidí, a ti ji vytvořili svojí zemědělskou činností, tedy vymýcením větších lesních celků a jižní velký les Shíorai je zas důsledek činnosti lesních elfů, kteří vysazují stromy a vytváří obří lesní celky. Díky tomu se vytvořil tento pruhovaný vzhled kontinentu.

Na západě se pak nachází vysočina Mhór, která je z části pokryta blaty a slaništi. Je to divoký kraj, který je jen řídce osídlen, a na kterém se bez ustání střídá slunce, déšť a neprostupné mlhy. Jen výjimečně tu naleznete větší osídlení, které je vždy opevněné a po zuby ozbrojené. Utíkají sem i různí vyvrhelové a existence prchající před zákonem nebo minulostí.

Na východě se pak vyskytuje poušť Fasách, která je prakticky neobydlená. Jedinou výjimku tvoří 12 elfských měst, které jsou domovem prakticky celé kultury pouštních elfů. Jsou krásné a bohaté a obchodní karavany sem cestují zdaleka pro nejrůznější elfí výrobky a zbraně.

Severní tundra je pak domovem pasteveckých Krollů, kteří zde mají malé vesnice anebo ženou svá stáda po studených stepích. Také zde najdete vesnice hobití Hordy, která opustila svůj původní domov ostrov Leath a odcestovala do severní tundry.

Ostrov Leath je původní domovem hobitů. Je to pahorkatina s mírným klimatem a častými, ale krátkými srážkami.

Na severovýchodě se pak dá najít korálový atol Aeigea, který je omílán teplými proudy a je původním domovem Marianů.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode